kurz-zaklady-fotografovani

Pořídili jste si nový fotoaparát a teď si s ním tak nějak nevíte rady? Nechce se vám studovat komplikovaně napsané návody, nebo nemáte čas pročítat odborné publikace? Přijde vám, že vašim fotografiím něco chybí a zjistili jste, že nestačí – jak s oblibou tvrdí někteří výrobci fotoaparátů – pouze stisknout spoušť? Už nechcete fotit pouze na automatický režim ? Náš kurz pro začátečníky Vás posune o hodně dál !

zaciname-fotit

podzemni-foto-small-bar

Podzemní fotografie patří k jedné z nejkreativnějších a zároveň také k nejtěžším z fotografických disciplín. Fotografii s bleskem zvládne každý, ale to pravé kouzlo podzemní fotografie je právě o fotografování bez něj. V tomto kurzu se budeme především zabývat technologií nasvěcovaní scény a hraní se světlem. Naučíme vás, jak správně využívat světla o různých barevných teplotách, abyste docílili jak přirozeného vzhledu fotografií, tak i takového, který má trošku mystičtější, či pohádkový nádech. Zabývat se budeme také i různými světelnými experimenty, jako je fotografování s „ocelovou vlnou“, nebo pyrotechnikou. Všechno to samozřejmě není tak jednoduché k provedení bez stativu, správného nastavení fotoaparátu a výběru vhodné kompozice.

kurz-podzemni-fotografie-info

urbex-small-bar

Zajímají vás a přitahují opuštěná místa ? Nechcete se jen kochat fotkami rozpadlých chrámů a všemožných opuštěných komplexů, ale chcete také sami urbex zažít a fotit ? U nás máte jedinečnou příležitost využít tento kurz, ve kterém se naučíme nejen jak ovládat svůj fotoaparát a fotit opuštěna místa, ale urbex také zažijete ! Pokud se totiž stanete urbexerem, je dobré znát i nějaké ty informace ohledně legislativy. Zároveň je dobré znát také pár jednoduchých pravidel, která je dobrá dodržovat, abyste se vyhnuli případným konfrontacím, ať už jde o majitele pozemku, nemovitosti, případně policii. Samozřjmě ale, že se v tomto kurzu budeme věnovat převážně fotografování, avšak také kompozicím, technikám fotografování, skládání HDR, nasvicování scény a dalším důležitým věcem, jenž vám pomohou při urbexu.

urbex-info-bar

kurz-street-fotografie

Street fotografie – pouliční fotografie. Vydejte se s námi do ulic hlavního města, za účelem dokumentace nearanžovaných momentů a jedinečných okamžiků. Naučte se s námi jak být nenápadný, ale pohotový, jak vnímat okolí a jak si všímat detailů. Zároveň vám poradíme s nastavením fotoaparátu a vhodným výběrem objektivu.

street-fotografie-info-bar